POWERMEN DUATLON FALKENSTEIN

30.05.2009

U Njemačkom gradu Falkenstein održana je utrka svjetskog kupa u Powermen duatlonu na kojem je nastupilo 7 članova kluba. Na veoma zahtjevnoj i valovitoj stazi na kojoj je bilo 16% uspona dodatno je otežavao i vjetar.

U subotu, 16.5.2009. održan je powerkids duatlon koji se sastojao od 800m trčanja, 5km bicikla i 400m trčanja. U kategoriji od 12 do 14 godina 1. mjesto osvojila je Mihaela Bubanko, a 3. mjesto Gabriela Bubanko.

U Powerman ligth duatlonu koji se sastojao od 5km trčanja 20km bicikla i 5km trčanja Marija Lukina osvojila je 1. mjesto. Utrka svjetskog kupa u Powermen duatlonu sastojala se od 16km trčanja 64 km bicikla i 8km trčanja, a među 150 duatlonaca nastupili su i Petra Gidak, Boris Cvilinder i Mladen Bubanko koji su uspješno završili utrku, Mirko Tišljar nastupio bolestan i nije završio utrku.

Petra Gidak osvojila je ukupno 14. mjesto, a 4. mjesto u kategoriji do 29 godina. Boris Cvilinder osvojio je 1 ... » detaljnije

MARATON U ZURICHU (2009.) UZ DONJOSTUBIČKE TRKAČE

06.05.2009

Članovi donjostubičkog kluba "Stubica - Hidraulika Kurelja" Petra Gidak i Mladen Bubanko nastupili su na maratonu u Zurichu među 5800 natjecatelja. Maraton se malo razlikuje od ostalih u svijetu jer se prvih 9 kilometara trči kroz tunel, kasnije se spušta u centar grada i nastavlja trčati uz jezero do 28. kilometra gdje je okretište i trči se nazad do centra. Uz cijelu stazu trkače su zabavljali razni muzički sastavi i prekrasna publika koja je znala nagraditi sve učesnike maratona. Cijela organizacija bila je na visokoj razini, maraton je dosta kvalitetan i sa rezultatima i sigurno će ubrzo dostignuti brojku od 10 000 učesnika. Na maratonu je nastupilo 6 trkača iz Hrvatske. Petra Gidak istrčala je osobni rekord maratona koji sad iznosi 3:11.34 i osvojila je 38. mjesto u ženskoj kategoriji ukupno i 7. mjesto u kategoriji do 29 godina. Mladen Bubanko je sa 3:02.15 osvojio 299. mjesto. Sam ka ... » detaljnije

DUATLON U MALINSKOJ, 2009.

06.05.2009

Na duatlonu u Malinskoj, u organizaciji triatlon kluba Svibir Zagreb, a pod pokroviteljstvom turističke zajednice grada Malinska održan je 1. međunarodni sprint duatlon u dužini od 5 km trčanja, 20 km bicikla i 2,5 km trčanja.

Na duatlonu je nastupilo 70 natjecatelja, među njima i 6 članova kluba "Hidraulika Kurelja" koji su po tradiciji postigli solidne rezultate. U kategoriji juniorki 1. mjesto osvojila je Marija Lukina, u kategoriji mlađih juniorki 2. mjesto Ivana Lukina, a među seniorkama Petra Gidak osvojila je 3. mjesto.

U kategoriji seniora Mirko Tišljar osvojio je 2. mjesto, Boris Cvilinder 6. mjesto, dok je u kategoriji veterani 2 Mladen Bubanko osvojio 1. mjesto.

Donjostubički duatlonci uspješni u Puli

24.04.2009

Pula je bila domaćin državnog prvenstva u sprint duatlonu. Duatlon se sastojao od 5km trčanja, 20 km bicikla i 2,5 km trčanja, a nastupilo je 78 duatlonaca. Članovi triatlon kluba Hidraulika Kurelja iz Donje Stubice opet su postigli zapažene rezultate. U konkurenciji žena brončanu medalju osvojila je Petra Gidak sa rezultatom 1:16:20.
Kod starijih juniorki Marija Lukina okitila se zlatnom medaljom sa rezultatom 1:21:30. Ivana Lukina u konkurenciji mlađih juniorki osvojila je 4 mjesto. U kategoriji 30-39 godina Mirko Tišljar osvojio je drugo mjesto sa rezultatom 1:08:09, a Boris Cvilinder osvojio je 7. mjesto. U kategoriji 45-49 godina Mladen Bubanko osvojio je 1. mjesto sa rezultatom 1.13:32.

"STUBICA - HIDRAULIKA KURELJA" USPJEŠNA I U SINJU

02.04.2009

Na 12. Sinjskom polumaratonu (druga utrka New balance cestovnog kupa) i prvenstvu Hrvatske za juniore i juniorke na 5 kilometar nastupili su i predstavnici stubičkog kraja. Članice donjostubičkog kluba "Stubica - Hidraulika Kurelja" postale su ekipne prvakinje Hrvatske u cestovnom trčanju. U pojedinačnom plasmanu drugo mjesto osvojila je Marija Lukina, a treće mjesto osvojila je Ivana Lukina. Mladen Bubanko osvojio je u ukupnom plasmanu 17. mjesto, ali i prvo u kategoriji 45+!

USPJEŠNI DONJOSTUBIČKI TRKAČI U VELIKOJ GORICI

10.04.2009

Članovi Športskog društva "Stubica" iz Donje Stubice nastupili su i na turopoljskoj utrci u Velikoj Gorici. U utrci građana na 5000m u ženskoj kategoriji naše članice postigle su odlične rezultate. 1 mjesto osvojila je Marija Lukina, a Ivana Lukina osvojila je 2 mjesto.

Na polumaratonu nastupilo je 280 takmičara, a među njima i Petra Gidak i Mladen Bubanko koji su postigli rezultate. Petra je istrčala polumaraton za 1:28.11 i osvojila 8. mjesto, a Mladen je istrčao utrku za 1:23:41 i osvojio ukupno 42. mjesto, a 2. mjesto u kategoriji 45+.

Ovi rezultati bili su odlična kontrola za maraton u Zurichu na kojem nastupaju Mladen i Petra - 26. travnja ove godine.

Prikazane su novosti od 11 do 16 od ukupno 16 novosti.