MARATON U ZURICHU (2009.) UZ DONJOSTUBIČKE TRKAČE

06.05.2009

Članovi donjostubičkog kluba "Stubica - Hidraulika Kurelja" Petra Gidak i Mladen Bubanko nastupili su na maratonu u Zurichu među 5800 natjecatelja. Maraton se malo razlikuje od ostalih u svijetu jer se prvih 9 kilometara trči kroz tunel, kasnije se spušta u centar grada i nastavlja trčati uz jezero do 28. kilometra gdje je okretište i trči se nazad do centra. Uz cijelu stazu trkače su zabavljali razni muzički sastavi i prekrasna publika koja je znala nagraditi sve učesnike maratona. Cijela organizacija bila je na visokoj razini, maraton je dosta kvalitetan i sa rezultatima i sigurno će ubrzo dostignuti brojku od 10 000 učesnika. Na maratonu je nastupilo 6 trkača iz Hrvatske. Petra Gidak istrčala je osobni rekord maratona koji sad iznosi 3:11.34 i osvojila je 38. mjesto u ženskoj kategoriji ukupno i 7. mjesto u kategoriji do 29 godina. Mladen Bubanko je sa 3:02.15 osvojio 299. mjesto. Sam kaže da je bio spreman za utrku oko 10 minuta bržu, ali od 30. kilometra do kraja imao je problema sa bolovima u desnom stopalu, no svejedno je zadovoljan maratonom sa kojeg nosi vrlo lijepe uspomene. Od hrvatskih maratonaca najbolje vrijeme je imao Željko Dugić sa 2:56.41.